| razvanzaza a întrebat:

Care imi spuneti va rog frumos cum sa cuceresc o fata cas cam timid?

Răspuns Câştigător
| Bylok a răspuns:

Buna!

Ai putea sa o cuceresti prin gesturi mici si tandre(ii poti oferi un trandafir rosu si sa ii spui ca reprezinta o mica particica din ceea ce simti tu pentru ea),o poti cuceri si din priviri(depinde de felul in care faci acest lucu),prin complimente,un biletel/o scrisoare prin care sa ii marturisesti ceea ce simti pentru ea, poti compune o poezie de dragoste in care sa fie si numele ei, etc.

Sunt multe variante.Gandeste inteligent!

1 răspuns:
| KaTtY a răspuns:

Daca esti timid si nu vrei sa vorbesti cu ea fata in fata incearca sa vorbiti pe mess sau la telefon.
si spune-i lucruri simple dar care pentru o fata conteaza, de exemplu spune-i ca-ti place cum s-a imbracat sau cum si-a prins parul, chestii de genul asta
sper ca te-am ajutat