| Bogdana a întrebat:

Care sunt avantajele profilului real si care sunt avantajele profilului uman?

Răspuns Câştigător
| ionnik a răspuns:

Pai de la profilul real poti face orice facultate doresti iar de la profil uman ai o paleta mai restransa de optiuni.la profil real faci mate si fizica si chimie si bio pana crapi iar la filo faci latina romana si limbi straine pana crapi. daca nu-ti place sau nu te pricepi si nu vrei sa faci 5 ore pe sap la matematica du-te la filo. daca nu te pricepi la romana si limbi straine si urasti latina du-te la real.eu sincer ma bucur ca am picat la profil economic si totusi e mai bine decat filo fiindca si de la profil economic poti face ce facultate vreiwinking fiecare are avantaje si dezavantaje

4 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

Poi depinde la real este foarte multa matematica, fizica, chimie, biologie si informatica deci de aici poti alege ceva cum ar fi Ase ceva bazat pe economie iar profilul uman este multa istorie, engleza romana pe fiecare an o sa an cate o materie exemplu (logica, psihologie, economie, filozofie ) iar de aici te poti duce de exemplu la academia de politie etc. deci depinde de tine ce-ti place sa faci.

| dy a răspuns:

Nu cred ca exista avantaje si dezavantaje... poate doar la bac, cu hotararea de guvern asta noua la profilul uman ai mai multe materii din care sa alegi al treilea examen obligatoriu...Alege ce vrei sa faci tu, ce ti-ar place tie, ce ti s-ar potrivi si vezi dup-aia cu ce profil se potriveste alegerea ta

| Rizer a răspuns:

SE cauta foarte mult pe piata persoane cu competente in economie sau it. e mai bine sa faci un profil real pentru ca ai certitudinea ca iti vei gasi mai usor un loc de munca.

| Rizer a răspuns:

Ai posibilitatea sa optezi pentru o facultate cu profil economic si real ( Matematica, Academia de Stiinte Economice-Cibernetica, Finante, Comert, Marketing.etc)