| Claudiu_Strete_1999 a întrebat:

Care sunt avantajele profilului economic?

3 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Poti sa devii contabil de. exemplu, daca termini liceul pe profil economic dai la ASE si devi contabil sau etc, sau mai e si varianta sa devi bucatar sau ma rog, pe ramura gastronomiei
Sunt clasa a8a si m-am "sucit"de 10000 de ori, mai intai am vrut la stiinte ale naturi, pe urma am vrut la filo, la urma am vrut la economic si acum m-am hotarat! Vreau sa ma duc pe filologie, dupa ce termin vreau sa dau la drept ori la politie big grin

| wolder a răspuns (pentru gingergirl1):

Am o prietena care vrea la facultate la drept si da examen din romana (gramatica grea care este facuta in anul II de facultate de litere), engleza si economie.

| ClaudiuIasi93 a răspuns:

Bacul il dai la mate, romana si la alegere geografie, logica, pshihologie si economie
Materii: contabilitate, marketing, finante, asigurari, economia intreprinderii dar in clasa a 11-a mai sunt unele materii care se vor schimba.