| klaws007 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase orase din Romania din punctul de vedere al unui adolescent?

18 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Sighişoara, Galaţi, Cluj, Târgu Mureş, Piatra Neamţ. Aş spune Bucureşti doar pentru parcuri prin care încă ador să mă plimb, sau pur şi simplu să stau pe o bancă. happy

| LonelyLoner92 a răspuns:

Un oras in care poti vizita cateva obiective turistice importante este Curtea de Arges.
Acolo poti vizita Manastirea Curtea de Arges, in care a fost zidita Ana de catre Manole, tot acolo gasesti si Sfantulita, mai poti vizita si Fantana lui Manole, e un oras frumos care mie imi place.

| măcheamăăăî a răspuns:

Clujul :X

| klaws007 explică (pentru măcheamăăăî):

Da, clujul e un oras foarte frumos., dar sincer, constanta imi place cel mai mult

| măcheamăăăî a răspuns (pentru klaws007):

E superba si Constanta! love struck

| klaws007 explică (pentru măcheamăăăî):

Cel mai mult imi place orasul Constanta pentru ca are deschidere la marea neagra. si cel mai mult imi place noaptea, cand e cald afara, sa fac baie in mare, i-mi da o senzatie nemaipomenit de placuta, mai ales cand vad luna plina. E minunat.

| Jesss a răspuns:

Bucuresti, Sibiu si evident, Cluj ( acolo-s tipii cei mai draguti. Hihi.

| Lullabies a răspuns:

Brasov, Timisoara, Bucuresti.

| DeMeTrIoN a răspuns:

Nici nu stii ce frumos e Buzaul. Mergi intr-o zi de vara prin Crang, te plimbi cu prietenii, mananci floricele, chipsuri, bei suc, stai pe o banca la umbra, asculti pasarelele, stailanga helesteu, te plimbi cu o barcuta. te duci in restaurant, mananci sau bei suc langa helesteu, vantul adie. O minunatie! si nu numai Crangul, este si bulevardul, parcul tineretului (unde poti inota ori la Atlantis(este foarte scump ce-i drept) sau in bazinul Tineretului. E loc mai mult si poti inota dupa pofta inimii). Sunt foarte multe obiective turistice numai in ores, nu mai zic si de comunele aferente! E superb! Daca ai vreo data ocazia sa vizitezi acest oras, nu o rata!winking

| klaws007 explică (pentru DeMeTrIoN):

Imi place foarte mult cum ai facut descrierea, deja m-ai facut curios big grin

| DeMeTrIoN a răspuns (pentru klaws007):

Am acest talent al convingerii smug big grin

| klaws007 explică (pentru DeMeTrIoN):

Observ. dar totusi de ce nu incerci sa si valorifici acest talent?

| DeMeTrIoN a răspuns (pentru klaws007):

Cum? Da-mi o idee. thinking

| naitreaba a răspuns:

Cluj, Timisoara, Brasov, Deva, Oradea.

| klaws007 explică (pentru naitreaba):

De ce iti place brasov? eu acolo nu am vazut nimic frumos in afara de cetate, tampa si biserica neagra.

| xCrissw a răspuns:

Bucuresti, Sibiu, Brasov, Constanta, Iasi, Baia-Mare.
Fundita?puppy dog eyes

| dani1 a răspuns:

Bucurestiu

| klaws007 explică (pentru dani1):

Ce-ti place la Bucuresti? mie imi pare un oras insuportabil