| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt secretele voastre pentru a va increti parul natural.Primiti

11 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nu trebuie să îl încreţesc... este deja laughing

Psihoyounger

| juniper a răspuns:

Cand ma spal, il spal cu capul in jos, adica tin capul in jos dupa ce il clatesc si il dau cu balsam, il tin asa si il usuc cu prosopul, nu prea aspru, si apoi cand il dau pe spate imi sta cret pe la radacini si putin pe la varfuri.

| BlackMan a răspuns:

Pai mie imi sta vreo doua zile daca il fac asa
deci cumperi o bere si vata[ demachianta]
dai cu bere pe vata si dupaaceea pe o suvita de par toata lungimea sa nu fie uda rau putin umeda suvita. dupa care infasori suvita pe bigudiu sau pe o bucata de foaie si rasucesti pana sus. le ti asa pana ti se usuca parul poti sa si cu feonu. dar eu il tin de seara pana dimineata parul pe bigudiuri si imi rezista mult. dar e super cret si nu se distrige si nici nu miroase a bere. tocmai il hraneste si ii da luciu berea parului:*:*:*
[eu de la mama stiu si face un par tare frumos si usor de aranjat:*] ma bucur ca te-am ajutat:X

[daca dai si fundita... nu ma supartonguebig grin]
pup:*

| BuBuLyNa a răspuns:

1.bigudiuri
2codite foarte multe
3. o codita
4. 2 codite
nu trebuie neaparat pe par ud merge si pe par uscat

| LCD a răspuns:

Eu imi fac spic, sau impletit normal. una sau mai multe coditze.
si dorm asa big grin mama sa vezi dimineata :X

| Roxana6044 a răspuns:

Dupa ce il speli il lasi vreo juma` de ora si pui pe cineva sa ti`l impleteasca iar in dimineata urmatoare va sta ondulat :X, eu am parul` cret l`as dori intins straight face. Dar na... parul oricum ar fi el la femei se considera o bogatie tongue

pup :*

| juno a răspuns:

Dupa ce ma spal pe cap ma, ma dau pe parul umed cu spuma, apoi il prind aiurea cu un elastic intr-un fel de coc da cat mai aiurea suvitele gen: http://img216.imageshack.us/img216/8921/parix7.jpg, si-l las pana dimineata :D. Nu e foarte foarte cret dar are volum si bucle mari :D. Depinde si ce par ai, eu am parul lins si probabil din cauza asta nu mi se increteste foarte tare.

| TropicalSun a răspuns:

Dupa ce-l spal, il dau cu ulei de masline, ma clatesc, il las umed si il pun pe moate(se pot face simplu, daca nu aveti, din niste fasii de carpa si fasii de ziare, rulate pe fasiile de carpa). Dorm cu ele, iar dimineata le dau jos si le pieptan.Garantat 6 ore!

| MiSskAt-xx a răspuns:

Foloseste niste bigudiuri, da` sa fie mai mici. Pune-le in timp ce ai parul ud si tine-le pana se usuca. Vezi atunci par cret smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea imi incretesc eu parul dar atunci cand vreau imi fac codite impletite seara, dupa ce ma spal pe cap si le las pana dimineata, cand le desfac si imi pieptan parul.Si nu poti da fundita daca ai pus intrebare anonimwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce te speli pune spuma pe toata lungimea parului si maseaza sa intre spuma. Apoi ia un uscator aplica-i difuzorul si usuci de jos in sus in timp ce cu mina adunata ca si cand ai tine apa, prinde portiuni de suvite si aduna-le in mina si tine-le cateva secunde, continui cu restul pina se usuca. Nu va iesi cret ci ondulat, sper sa-ti iasa. Apoi pune un gloss stralucitor pe buze si vei fi ca o diva ce a iesit din apa. Succes!