| hellokitty1999 a întrebat:

Care sunt simptomele de diabet la copii? ( am 11 ani)

Răspuns Câştigător
| Ramonika_3365 a răspuns:

Ce te face sa screzi ca ai diabet? [ daca mananci multe dulciuri nu inseamna ca ai diabet! ]
Pai simptomele ar fi urmatoarele :
- unghiile de la picioare se inegresc.
- ai manca incontinuu dulciuri.
- dureri de cap.

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai simptomele diabetului sunt hiperglicemie ( deci iti creste glicemia ), polidipsie ( bei multa apa ), polifagie ( mananci mult ) si poliurie, dar ca sa fii sigura mai bine iti faci analize, ca asa nu are rost sa stai stresata ca poate ai diabet, cand s-ar putea sa fii sanatoasa

| Blondamea a răspuns:

Pana nu iti faci analiz, nimeni nu are cum sa stie. Vorbeste cu parintii tai sa te duca urgent la un pediatru pentru analize. app ca sa ai diabet tr sa fi ff gras/grasa

Răspuns utilizator avertizat