| Anileda a întrebat:

Care tip de fata o considerati mai frumoasa?
Cea machiata sau cea nemachiata?
Credeti ca o fata draguta natural, fara niciun pic de machiaj va fi mult mai frumoasa machiata?
Multumesc.Astept raspunsuri!

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Fetele naturale sunt mereu cele mai frumoase happy

| AnneMarri a răspuns:

Cea nemachiată. Este mai naturală, şi, evident, mai frumoasă.

| Flav a răspuns:

Anileda, iti spun doar o vorba: Cand te trezesti dimineata, si te uiti la ea, iti dai seama ca meritul de-a o cuceri n-a fost al tau, ci doar al femeii.

| PerfectAngel a răspuns:

Buna. O fata nemachiata este mult mai frumoasa decat una machiata. De la machiaj apar riduri si la o varsta (20-25 de ani) o sa arate ca la 50.
Eu ma machez,doar putin. adica un rimel mai merge, nu cred ca imi afecteaza genele. Si un fard la ochi cam ca culoarea pielei, sa mai ascunda "noptile nedormite".Dar nu cu 10 cuti de pudra pe obraji, font de ten pana numai sti de tine.
Deci o fata nemachiata este mult mai frumoasa decat una machiata. Mai ales cand este tanara.

| Villy0po a răspuns:

Eu.nemacheatawinking.era si o expresie "daca te demachez, te desfigurez" Cum crezi ca prin reviste arata alea "perfect".Voi fetelor ati vrea sa aratati ca ele dar ele...sunt "boite" cu 2 tone de machiaj.

| WooppS a răspuns:

Buna! parerea mea este ca o fata nemacheata este de 2 ori mai frumoasa decat cu o tana de machiaj pe fata. este in regula si normal sa te machezi la o pertecere sau la o iesire mai deosebita.dar sa iti dai co 1 kg de fond de ten pe fata pana la magazin ca de ex este total absurd.si plus ca te imbatraneste cu timpu

| Denisaaaaaa a răspuns:

Buna!
Cea nemachiata. Sunt de acord cu PerfectAngel un rimel si un glos nu strica dar nu fond de ten gros de 5 cm si cine stii mai ce.

| Nicubb a răspuns:

Eu aleg nemachiata.
Pentru ca o fata cand se umple de machiaj i se va strica fata scuzati-mi expresia. Mie Sincer imi plac mai mult fetele nemachiate
Pa, pa.