| VanillaJaguar a întrebat:

Care v-i se pare cel mai aiurea gest pe care îl fac oamenii pe facebook?
Mie personal m-i se pare o chestie extrem de tampită să-ți dai like singur/ă la poză.
Adică doar tu ai pus-o, deci e logic să îți placă, nu?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mie mi se pare ilogic ca te intereseaza de ce like-uri au altii si cum le au.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ca bine zici laughing Daca pui o poza, e clar ca iti place; ma gandesc ca vor sa-si creasca numarul de likurirolling on the floor

| Neo12 a răspuns:

Păi să-ţi faci poză şi să scrii la descriere că ai vrut să te filmezi sau dacă adaugi un comentariu te menţionează într-un videoclip cu păreri, iar în ăla desigur că vei auzi numai de treabă şi te pup.
Faza cu lămâia şi celelalte obiecte pe care le mănâncă sau şi le pun în cap iar e penibilă.
Un gest super naşpa este por*ografia. Vezi fetite de 11-12 ani care îsi pun poze nud, dar şi altele mai mari doar ca să primească like's. Unele sunt foarte provocatoare şi au un limbaj vulgar.
Unii îşi dau comentarii la propriile stări prin care dau singuri dovadă că-s proşti (aici mă refer la cei care postează ceva gen: cine dă primul comentariu e prost, iar după comentează că a scris ceva greşit).
Toţi moşii, toate babele, toţi copilaşii au facebook şi mi se pare o prostie. Ar fi bine să fie restricţionată o vârstă.
Lista continuă..nu se opreşte aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai aiurea "gest" e sa ai fb. ce sa mai zic ce faci pe el. toti se prostitueaza pentru un like, niste penibili.

| Innsbruck a răspuns:

Hai ca asta-i veche.
Chiar azi am vazut o postare ca vai noi suntem cei mai pacatosi, pacatosii de noi, trebuie sa platim pentru pacatele noastre etc. Penibil.
Sau altii care pun postari de genul " La un com cu :* va spun parerea despre voi "

| CartofiorDulce a răspuns:

Video cu pareri straight face
Cea mai mare porcarie care exista pe lumea asta...m-am uitat la unul random din curiozitate si nu faceau altceva decat sa-si etaleze prostia...

| TheCuteOne a răspuns:

Şi mie mi se pare penibilă faza despre care spui tu. O altă chestie de-a dreptul aiurea e ''La 500 de comentarii mă filmez cum mănânc o lămâie.''.