| munteanmaria a întrebat:

Cate kg ar trebui sa aiva o fata la 12 ani 1.50? Daca are 47 e grasa?

Răspuns Câştigător
| Gabriela1313 a răspuns:

La 12 ani nu ar trebui sa iti faci griji de faptul ca ai putea fi grasa. Si ca sa iti raspund la intrebare nu esti grasa.Ai o greutate potrivita inaltimii tale. Nu iti mai fa griji in legatura cu asta. Ai sa mai cresti si ai sa vezi ca corpul tau se schimba. ^.^

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e grasă la 47 dar greutate perfectă pentru acestă vârstă e 45.
Deci mai slăbește 2 kg maxim.

| AirănMeidăn a răspuns:

Eu n-am 12 ani, dar am 1.55 sau putin mai mult, si 41 kg. Eu una ma vad grasa, nu stiu de tine.
Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat cm peste 1 m.Stiu sigur asta. Ai de slabit...
Bafta : D

| Seepty a răspuns:

Daca esti mai inalta nu se cunoaste cum ca ai fi grasa, dar e bine la varsta ta kilogramele pe care le ai.