| anonim_4396 a întrebat:

Cate melodii incap pe un card de 4 gb?

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Iti incap intre 400 si 800 de melodii.

7 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Eu am aproximativ 230 de melodii si mai am 1, 4 Gb liberi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu aveam 100 si ceva de melodii + 100 si ceva de poze si abia de erau ocupati cateva sute de MB.
Incap foarte multe melodii, chiar nu cred sa umpli un card de 4 GB doar din melodii.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

1024x4/5 = 819... cam atat, aproximat la 5mega melodia.

| immaBeast a răspuns:

Să zicem că o melodie are maxim 5 megabity ( dar nu prea cred că toate melodiile au 5 megabity, sunt şi mai mici de 5 mega ), încap cam 20000 de melodii. ( 2000 în cazul în care toate au maxim 5 mega, dacă sunt şi mai mici... încap 20000+.

| CinevaNou a răspuns (pentru immaBeast):

Cum e posibil sa incapa 20000 melodii de 5mb in 4gb? prin ce calcule ai ajuns la asa ceva?

| immaBeast a răspuns (pentru CinevaNou):

Wooowwww, că mare dreptate ai! =))))
Ce înseamnă să încurci 4000 de mb cu 4000 de gb. =))))))))))
Am dat şi eu un răspuns...nu mă judeca, am încarcat megabity cu gigabity. :)))

| emmaemilia a răspuns:

Am card din ala si am peste 1500 de melodii, deci nu-ti fagriji