| oareux a întrebat:

Cate ore pe zi se fac la liceu in clasa 9`a?big grin
si ce se face la stiinte sociale. exact cate ore de mate cate de romana si ce se mai face noubig grin

4 răspunsuri:
| Anelisse a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/s_nat.html...uita-te cghiar tu, sa te convingi!

FUNDITA?

| Petronela a răspuns:

In clasa a 9 a se fac 6- ore pe zi.Materii socio:Romana, engleza, franceza, istorie, geografie, mate, desen, muzica, logica etc... Teza dai la:romana, o limba straina(de obicei prima care ai studiat-o in generala), istorie/geografie si logica(cls a 9a), economie(cls a 10a), psihologie(cls a 11 a)si filozofie(cls a 12a). Poti da mai departe la ce facultate vrei. Faci 2-3 ore pe saptamana matematica si 4-5 ore de romana pe saptamana. Ssucces si sper ca te-am ajutat. Fundita?:d

| Gabiii_5091 a răspuns:

Pai 6 ore, de la 8-14 big grin
faci 2 ore pe saptamana de mate si 4 sau romana happy. Diferit ce celelalte profile o sa ai niste optionale la istorie si geo... oricum e frumos, spun asta ca si eu am fost la acest profil.

| dan29 a răspuns:

Ore 12/13/14-17/18/19, nu este un număr bine delimitat de ore pe zi... uneori ai 4, alteori 7...