| anonim_4396 a întrebat:

Cati bani reusiti sa economisiti lunar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu reusesc.

24 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

700-800 € hi hi cool

| psiholoaga a răspuns:

Nu prea reusesc. Tot zic ca e din cauza taxelor de facultate si a chiriei, dar cand nu am de plata, tot nu imi raman bani. Nu stiu cum se face, ca buzunarul meu e asa flexibil: daca nu am de ales, ma descurc si cu 3 milioane pe luna (in afara de facturi etc.), dar cand am 10, tot nu ramane nimic in buzunar. Ba mai fac si cate o mica datorie.

| JackieSue a răspuns:

Aproximativ 5 milioane pe luna.

| SweetCandy a răspuns:

Km un milionbig grin

| JustMeFlory a răspuns:

Niciun leu!laughing)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La fel ca Mike...asta in lunile bune...

| Casiana a răspuns:

Daca stiu ca la sfarsitul lunii mi-as cumpara cu banii economisiti ceva ce dorec de mult, o bluza sau altceva, cred ca as economisii cati bani am nevoie, dar asa, nici un leulaughing...Sincer,la economii nu sunt prea buna, dar cand stiu ca imi trebuie, economisesc...

| Helene a răspuns:

Sa economisesc... of grea intrebare:sincer cam in jur de 100-200.

| dadaaaaa a răspuns:

Iulie+august=3 miloane din care 500 iulie si 2mil 500 august

| Diav0la a răspuns:

Nimic ..ies pe minus laughing

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

-100 sau -200...depinde.rolling on the floor
Mereu am bani de dat...rareori de primit!rolling on the floor

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Dedicatie pentru @Ardnaxur1961 si restul...cu probleme....financiare!laughing

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Hmm...am pus un link si nu a aparut prima data: http://www.youtube.com/watch?v=7okU76Jcov0

| pam_pam a răspuns:

Nimic?!? laughing Daca imi dai 8, 7 milioane de dolari eu ma duc in toate mallurile din lume si apoi calatoresc cat pot de mult. Stiu, pare superficial, dar oricum stiu ca pe alte planuri in afara de cariera o sa fiu nefericita, respectiv singura. big grin

| bruno9432 a răspuns:

sad mai nimic, dar asta din cauza creditelor. Desi am un venit destul de bun, cu toate astea exista doar doua variante: credit ca sa iti iei casa, masina etc. si sa le folosesti desi platesti multi ani ...sau economisesti multi ani si iti iei ceva la pensie big grin
Daca indraznesti sa iti mai doresti si cate o vacanta din cand in cand ...deja s-au dus de tot sansele de a economisi ceva.

| TeoIonela a răspuns:

Cam 200-300 mii.

| FearNoEvil a răspuns:

Cam 1000 ron. Asta din cauza ca n-am obligatii de nici un fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...cine a zis ca reusesc? Sunt de meserie cumparator! Noroc cu doc, ca ma tine pe linia de plutire, ca altfel, eram esuata de mult! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am cum sa-i numar, dar ii mai rasucesc din cind in cind cu furca sa nu mucegaiasca rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100 de lei in cont, inca 250 (anul acesta, ca de la anul mai mult) in doua asigurari si pensia facultativa. Si asta luna de luna de doi ani si jumatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As economisi daca nu as avea prieteni care au nevoie tot timpul sa-i imprumut! In ultimele 4 luni am strans 22 de mil. Daca nu as avea rata si chiria ar fi alta viata...si daca nu ar exista mall-ul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reuseam cat eram in scola( faculta) bursa nu prea ma atingeam de ea nu era cazu da amu trebuie sa-mi caut chirie deci fara economisiri de amu incolo sad o sa ma bucur daca imi raman sa-mi cumpar suclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 2 puradei, una ipoteca pe 20 de ani, 3 asigurari obligatorii, intretinerea ma ustura, masinile, cateii si alte bestii si oratanii pe langa casa, mai nou am si un soricel in gazda, fac o socoteala si-mi spun"Lilishor draga, tu sa fii sanatoasa, ca belelele curg!". a economisi-suna ciudat, sunt cuvinte care trebuiesc scoase din dex!

| chocolate_6630 a răspuns:

Vreo 2-3 leihappy