| Style10000 a întrebat:

Cati metri trebuie sa aiba o camera ca sa pun un televizor de 81 cm. sa nu ma usture ochii big grin lungime si latime big grin

2 răspunsuri:
| cosmin2sun a răspuns:

4m pe 4m e suficient. si eu tot de 81 cm am intr-o camera de 5m pe 4m si e ok

| SantaAndrei a răspuns:

Latimea nu e importanta.....Si nici lungimea nu e un factor major, cea mai importanta e distanta de vizionare. Degeaba ai o camera de 10 metri daca ai canapeaua la 2 metri de TV happy

In general formula de calcul este urmatoarea: Distanta dintre TV si Canapea(sau de unde vrei sa vizionezi) impartit la 5 iti da diagonala TV-ului