| MoNsTeR a întrebat:

Ce alegeti intre BASCHET si INOT?
m-ar interesa in principal:

1.la care sport cresc mai bine in inaltime (cm pe an de ex)

2.care este mai sanatos (stiu ca sportul in general e sanatos dar din astea
doua... dupa parerea voastrsa)

3. ceva pareri, cum vi se par antrenamentele, de cate ori faceti /saptamana etc

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inot.Este sportul care te ajuta sa cresti in inaltime.Cat? Numai Dumnezeu stie cat!

| baru a răspuns:

Inotul este cel mai bun sport de non contact Dezvolta absoltu tot organismul inclusiv organele interne Daca poti practica inotul esti tare Bravo tie ca te gindesti sa practici un sport nobil Pentru inot se fac trei antrenamente sau patru pe saptamana a cate doua ore Cinste tie BRAVO Eu practic artele martiale Pa

| danutzsan a răspuns:

Prietene bagăte pe înot, nu o să îți pară rău. Este cel mai complex sport. Mă bucură să văd că mai sunt copii interesați de sport, bravo ție!

| MoNsTeR explică:

Pai din vara m-am gandit sa mapuc acum sunt a8-a si ma intereseaza mai mult sa-mi fac media pentru un liceu bun(am media 9 pe 5-8 dar teza unica km slaba 7-8 mediile la toate si acum vreau macar un 8 la alea din mai:d.si dupa o sa am timp de sport.chiar as vrea sa fac ceva.nu vreau sa stau toata vara in fata calculatoruluibig grin.la strand ma duc. dar daca nu joc fotbal in terenu de langa bazin eventual mai inot oleaca in bazin(nu de alta da ii un pic rece apa si sa ma incalzescbig grin.si in rest lenevesclaughingbig grin. app cam in cat timp se vede o schimbare din pct de vedere fizic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai baschetul te ajuta sa cresti in inaltime iar innotul sa te dezvolti mai bine...eu as alege innotul e mai fumos si dupa parerea mea e mai folositor si mai sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baschetul este foarte placut si antrenant, avand in vedere ca se joaca in echipa, cu toate ca toata lumea zice ca de la baschet cresti in inaltime, asta e fals, nu stau sa si argumentez. Inotul te dezvolta foarte bine in partea de maini - umeri - spate, si daca iti place balacareala iti recomand.