| Iulianabc a întrebat:

Ce anticoncepționale recomandați. Și care este modul de administrare

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand nici un fel de anticonceptional, fiindca au efecte secundare grave care in timp afecteaza irecuperabil corpul femeii.

Recomand PREZERVATIVUL care folosit corect protejeaza 100% impotriva unei sarcini si atuturor bolilor cu transmitere sexuala, neavand nici un fel de efect negativ asupra femeii si nici nu-l musca, strange sau omoara pe baiat, in plus, costul este de numai 2 lei bucata, fata de zeci si sute de mii de lei cat costa anticonceptionalele, pe termen lung, fiindca acelea nu-s e iau ocazional, ci zilnic.

Invata sa-ti pretuiesti sanatate si sa nu bagi droguri hormonale in corp, ca-ti nenorocesti sanatatea si pe baieti nu-i intereseaza cand te imbolnavesti, ei te parasesc.

Pune-i sa foloseasca prezervativ, sau foloseste tu prezervativ feminin si vei fi intotdeauna protejata si sanatoasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi niciunele.
Medicul ginecolog îți va recomanda după un consult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți merge la medicul tău de familie să-ți prescrie medicamente pe care le dorești de sănătate.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă ești minora cel mai bine este sa nu iei anticoncepționale ci sa te consulți cu un medic ginecolog sau de familie

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Inainte de a lua anticoncepționale trebuie făcută o vizita la medicul ginecolog.
Trebuie sa realizezi și faptul ca anticoncepționalele te pot deregla hormonal și nu te protejează de BTS.