| Roberta69 a întrebat:

Ce ar trebui să fac cand ies la tabla la o materie si nu fac bine(chiar dacă este ceva foarte greu, nu pentru mine neaparat, ci pentru aproape toți din clasa) si apoi toți rad de mine(chiar dacă nici ei n-ar fi stiut) si pana si profesorul apune ceva gen,, Ia uitați ce a făcut Robert...a scris o prostie!".
Chiar nu imi place sa fiu umilit în fața clasei, dar mai ales ca ceilalti sa rada de mine.
Si nu imi mai place sa mi se zică in pauza,, Mamă Roberte, ce le ai cu fizica..."(chiar dacă eu in general sunt foarte bun la această materie).
Si nu imi mai place ca in general colegii mei FOARTE PROSTI la această materie imi zic mie asta.
Eu nu rad de ceilalti cand ies la tabla si greșesc.
Este destul de frustrant...
Păreri? Idei? Solutii?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Xdreaper21 a răspuns:

Pai asa sunt astia prosti nu pot sa se remarce prin a invata asa ca de remarca prin ras de altii la cea mai mica greseala
Eu in clasa 6 la mate la fel ca si acu(am terminat liceu) eram cel mai bun si o fata
Profa de obicei ne dadea exercitii si zicea ca daca termina cineva in mai putin de un minut ia 2 de zece(unu in ziua aia si altul la ora din alta zi)
Eu faceam faceam si am zis gata
M-am dus la profa si a zis da totu e corect infara de...
Iar colegi au inceput sa rada ca prosti m-am simtit rau adica eu incerc sa ii scutesc de 4 ca probabil iar fi scos daca nu refaceam rapid si ei tot rad
Oricum la urmagoarea de genu am facut si am asteptat
I-a luat pe toti in rand eu eram ultimu
A pus la toti care radeau 4 si la restul nimic ca au mai scris ceva
Eu smecher am stat pe pagina urmatoare sa zica ca nu am facut si fix cand sa noteze in ageda ei 4(catalogu era la un prof) s-a uitat putin la mine si i-am facut sn sa se uite la caiet am dat pagina si gata
Am facut iar o greseala intentionata si am rezolvat separat corect
Nu au mai ras de atunci

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decăt una singură.Fii mai pregătit dățile următoare când vei fi scos la tablă.Să ai lecțiile învățate bine.

| ioana3432B a răspuns:

Nu va conta daca vei face corect sau nu la tabla. La cea mai mică greșeală a ta ei oricum vor rade. Nu îi baga in seamă. Tu ști de ce ești în stare si doar asta contează. Eu mereu le dădeam cate un raspuns sarcastic când mă scoteau din minți. Doar nu îți bate capul prea tare. Succes!