| JustMeIonut a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa cuceresc o fata, cum ar trebui sa vorbesc cu ea, cum sa o abordez, deoarece eu sunt cam timid, rusinos, si nu prea am avut iubita pana acuma.sad, si va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.Eu pun foarte mult suflet in orice si daca as avea o iubita as tine enorm la ea as iubio foarte mult dar nu stiu cum sa fac sa o cuceresc si ce sa fac cu ea cand ma intalnesc.sad Astept sfaturi ..si va rog nu radeti...dar chiar nu stiu ce sa fac ..sunt timid. ..si nu stiu ce sa fac.sad

Răspuns Câştigător
| Giada a răspuns:

In primul rand ar trebui sa cauti sa-ti gasesti o fata care se aseamana cu tin din punct de vedere al comportamentului.Nu pitipoance din acelea. straight face
Siin general feteleor le plac sa stii baietii mai timizi, pentru ca ei sunt mai atenti cu nevoile lor, fata de "baietii rai".
Ar trebui sa vorbesti cu ea despre preocupari comune, despre ce-i place si ce-ti place sa faceti, intr-un cuvant sa incercati sa va cunoasteti. happy
Si nu trebuie sa fi deprimat ca n-ai avut iubita pana acum.winking
Nu exista un comportament anume.Trebuie doar sa fi cat mai sincer cu ea, cat mai deschis si daca ea e persoan potrivita, o sa vezi ca in timp nu o sa mai rusinat cand te intalnesti cu ea.Din potriva o sa ai senzatia ca o cunosti de-o viata.

Sper ca te-am ajutat. happy Bafta.winking

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuie sa fi tu insuti, invita fata la un suc si vorbeste cu ea, important e sa te placa si ea

| MrAnderson a răspuns:

Salut
Nu rade nimeni, Ionut. Si care o face, inseamna ca nu e calificat sa dea un sfat. Nici eu nu stiu daca sunt, dar incerc.
Fii tu insuti, in primul rand. Stiu ca suna a replica din toate filmele cu adolescenti timizi, dar functioneaza.
Daca o fata nu te place pentru cine esti, nu iti merita atentia.
Nu trebuie sa te fortezi, si sa incerci sa devii altcineva. Iti trebuie doar putin curaj sa te exprimi.
Iti recomand sa te duci la ea, si sa-i vorbesti. Poti repeta inaintea oglinzii.
Ia si o floare. Una frumoasa.

| TheDifference a răspuns:

Tocmai ca pui mult suflet sa ai grija pe cine alegi. Sa fie cineva in care ai incredere si care are incredere in tine si care nu te-a dezamagit. Dupa ce gasesti persoana respectiva petrece mai mult timp cu ea si din cand in cand mai intreab-o daca vine la un suc ( nu neaparat ca o intalnire, mai mult o ieseala intre prieteni). Apoi ii spui ca tii foarte mult la ea si ai face orice sa nu o pierzi chiar daca nu sunteti impreuna si vezi ce va urma. Sa dea dracu sa grabesti lucrurile ca dupa strici tot. Mai intai va cunoasteti foarte bine si apoi incerci cu relatia, nu azi o cunosti si maine ii spui sa fiti impreuna.