| alina_4026 a întrebat:

Dati-mi mai multe sfaturi care m-ar ajuta sa cuceresc un baiat, caracterul este linistit, rusinos dar foarte drugut. Mi-ar placea foarte tare sa-i fiu prietena lui. ajutati-ma va rog din suflet.

6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Fii directă/fii tu, spune-i că-l doreşti de "bărbat"tonguelaughing), nu o să ai ce pierdewinkinglaughinghappy.

| Pho3nix a răspuns:

Daca e timid e numai bine pentru al cuceri. E mai usor pentru tine.
Deci, in primul rand fii tu insati, vorbeste mult cu el, zambeste-i.
Apropo, el te place? Daca da, saruta-l si sigur il vei da pe spate.

Succes

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fa in asa fel incat sa fii cat mai mult langa el si lasa lucrurile sa vina de la sine, daca intr-adevar e linistit si timid e cel mai bine sa va obisnuiti un pic impreuna inainte de a va apropia.

| louis3 a răspuns:

Hmm. sfaturi nu prea exista, trebuie sa fii tu insuti, iar daca tine la tine, sigur te va vedea asa cum esti tu, in fine... uneori persoanele care ne iubesc se afla chiar langa noi, dar nu vrem sa le vedemtongue

| groparul25 a răspuns:

Pai din moment ce el este cel timid si rusinos inseamna ca tu trebuie sa fi aia cu atitudine putin rea si sa iei fraiele in mana pentru ca el nu o va face fiind timid.contrastele se atrag.asa ca fi tu "scorpia" insa nu exagera totusi laughing

| alex_8244 a răspuns:

Alina, mai intai trebuie sa stii ce ii place... in viata cand vrei sa obtii ceva trebuie sa fii tupeista.
Pasul 1 : Iei nr de telefon (il opresti si ii zici "Salut ma numesc Alina... vreau si eu numarul tau... da cu tupeu si sa zambestibig grin in timp ce vb)
Pasul 2 : Vorbesti cu el prin mesaje sau pe messenger si il scoti din casa la un suc sau la o plimbare.
Pasul 3 : Intreaba`l ce ii place la o fata si ce nu "Cum caracterizeaza... el fata perfecta"

Pasul 4 : Daca zice ca are prietena ii zici " Nu e nimic nu sunt geloasa|

Pasul 5 : Asteptam rezultatul (sa ne scrii big grin)... Spor si cu tupeu, nu are ce sa pierzihappy