| ioana375 a întrebat:

Ce ar trebui sa ii spun? Adica daca imi fac programare la medicul de familie si cand intru in cabinet ii spun ca vrea o recomandare pentru a merge la dermatolog sau putea enerva? Adica e cava normal sa se intample lucrul asta? Adica poate spune ca de ce nu m-am dus direct acolo... Sau imi poate prescrie si medicul ceva daca nu e o problema grava? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se va inerva daca e normal la cap. Oricum, cand ai o problema, medicul de familie este obligat sa te trimita la specialist. Daca nu o face e dobitoc pentru ca el este medic generalist. Trebuie sa intelegi ca el este la dispozitia ta si nu tu la a lui. El este platit de tine si-i mai dai si ciubucuri. Nu stiu unde stai tu. Eu stau intr-un orasel mic si daca ma enerveaza doctorul de familie ii spun cateva si-l schimb. Ma duc la alt medic de familie, iau o cerere de transfer si-mi iau fisele de la cel vechi. Nu-ti fie frica.