| Caataa a întrebat:

Ce bancuri misto stiti?
Funda happy

7 răspunsuri:
| andrutzakiss a răspuns:

Cauta pe Bancuri.net si sunt mai multe... pooop

Răspuns utilizator avertizat
| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Iliescu şi Năstase se plimbă pe stradă. Deodată apare un ţigan şi smulge diplomatul din mîna premierului şi o şterge cu acesta. Năstase se repede să îşi scoată pistolul din buzunar să tragă dupa el, cînd Iliescu, calm, îl opreşte.
- Lasă, Adriane, şi noi am început cumva!

| NoNameInAction a răspuns:

1. Doi ardeleni privesc la ProTV. Se transmit stirile de la ora 8, unde o femeie vrea sa se arunce de la ultimul etaj al unei cladiri. - Pariez pe cinci mii de lei ca se arunca, spune primul ardelean. - De acord, spune al doilea ardelean. Femeia se arunca totousi si al doilea ardelean scoate portofelul, dar primul ardelean nu vrea sa primeasca banii: - Stii ce? Eu am vazut si stirile de acum doua ore. - Si eu, spuse primul ardelean, dar nu credeam ca se va arunca si a doua oara!

2. Intr-un compartiment de tren, un oltean si un ardelean. La un moment dat, ardeleanul scoate o litra de palinca, slanina, pita, sfarma o ceapa si incepe sa manance, tragand din cand in cand si din palinca... Olteanului i se face de o dusca, dar cum sa intre in vorba? La un moment dat, vazand ca tuica e pe terminate, isi ia inima in dinti si se apropie de ardelean: - Ma cheama Radu! - Apai, no, daca te cheama, du-te...

3. Intr-o zi, Ionel il intreaba pe taica-su:
-Tata, ce-i aia Politica?
-Pai, fiule, nu prea stiu cum sa-ti explic. Uite, sa-ti dau un exemplu: eu
sunt cel care aduce bani in casa asta, deci sa zicem ca eu sunt
Capitalismul. Maica-ta administreaza banii, asa ca ea e Guvernul. Noi doi
avem grija de tine. Sa spunem ca tu esti Poporul. Doica e Clasa Muncitoare
iar frate-to ala mic e Viitorul. Acum, du-te si gandeste-te la ce ti-am spus
acum...
Merge Ionel la culcare, gandindu-se la exemplul dat de tatal sau. In timpul
noptii, e trezit de plansetele fratelui sau. Se ridica din pat si merge pana
in camera fratelui, unde observa ca acesta facuse pe el. Drept urmare, merge
in camera parintilor, unde observa ca maica-sa doarme. Ca sa nu o trezeasca,
hotaraste sa mearga sa-i spuna doicii. Ajuns acolo, gaseste camera incuiata.
Se uita pe gaura cheii si-l vede pe taica-so in pat cu doica. Confuz, Ionel
merge inapoi la culcare.
A doua zi dimineata, Ionel ii spune tatalui sau:
-Tata, cred ca am inteles ce e Politica...
-Spune, sa te aud...
-Pai, in timp ce Capitalismul reguleaza Clasa Muncitoare, Guvernul doarme,
Poporul nu e bagat in seama si Viitorul e in R@H@T...

| 000M1ha3la a răspuns:

- Tata, spune-mi, de ce barbatii de la noi nu pot avea mai multe sotii, asa cum e in Africa?
- Esti inca mic, fiule. Cand vei creste, o sa intelegi ca intr-un stat civilizat legea ii apara pe oameni

Asemanarea dintre bere si femei:
AMANTA este CIUC – inca una si ma duc
NEVASTA este BERGENBIER – prietenii stiu de ce!

- Nevasta, ai luat examenul de conducere?
- Înca nu stiu, când am plecat de acolo, instructorul era tot lesinat.
Mai gasesti aici http://www.best-bancuri.com/Bancuri-despre-femei
Funda :)

| xlovekiss a răspuns:

Sper sa-ti placa:
Patriotismul.
Bula avea la test de facut o compunere despre patriotism. El spune asa: Vara asta am mers la bunica si erau 4 pisoi mici. Am luat un castron mic Pe care am scris Romania si un castron mare mare! pe care am scris Germania si am pus lapte in ambele. Pisicile s-au dus sa bea din castronul Roamania. Doamna a fost impresionata si i.a dat 10.
La o inspectie doamna i.a zis lui Bula sa spuna din nou acea compunere.
Bula spune asa:
- Pai doamna profesoara, am fost la bunica si erau 4 pisoi. Am pus lapte intr-un castron mare mare! pe care am scris Germania si lapte intr-un castron mic pe care scria Romania. Pisoii s-au dus sa bea lapte din castronul cu Germania.
Si profesoara:
- Dar bula, ai spus ca s-au dus sa bea lapte din castronul cu Romania.
- Asta inainte sa faca ochi laughing).

Sau pune mai multi prieteni sa spuna,, mere, pere fara prune"...smecheria fiind ei sa spuna doar mere pere...sa nu le spui smecheriawinking.

Funda daca iti placehappy.

| Pusok_Robii_1998 a răspuns:

Mm..Stau 3 betivi la o masa.
Unu ii mai beat decat celalalt, si zice unu : Baa! Eu is trimisul lui Dumnezeu.
Zice al doilea : Baa! Eu is trimisul lui Dumneze.
Al treilea zice : Baa! Taceti odata ca nu v-am trimis nicaieri! laughing