| cristi987 a întrebat:

Bancuri cele mai misto funditastraight face

Răspuns Câştigător
| Vögeln a răspuns:

O tipa ii scrie iubitului aflat in armata: 'Draga John, Nu mai pot continua aceasta relatie. Distanta dintre noi este prea mare. Trebuie sa recunosc ca deja te-am inselat de 2 ori de cand ai plecat si nu cred ca este corect pentru nici unul dintre noi. Imi pare rau. Te rog sa imi trimiti inapoi poza cu mine pe care ti-am trimis-o acum ceva vreme. Cu dragoste, Becky." Soldatul cu sentimentele ranite si ochii inlacrimati le-a cerut tuturor camarazilor sai orice fel de poze pe care le au cu iubite, surori sau foste iubite si amante. Pe langa poza cu Becky, John i-a trimis toate celelalte fotografii cu femei frumoase pe care le-a strans de la prietenii lui.Le-a strans si le-a trimis: "Draga Becky, imi pare rau dar nu-mi pot aminti cine dracu esti. Te rog sa-ti iei poza din teanc"
Intr-o dimineata inainte de o lupta iese Stefan cel Mare din cort isi aduna toti soldati. Dupa cateva minute apar toti soldati cu fetele obosite ca dupa o noapte de chef si femei.Stefan ii aliniaza si le spune:
-Cine a fost azi noapte la chef si la femei sa faca un pas in fata!
Cativa soldati mai curajosi ies in fata. Atunci Stefan le spune:
-Bine mai baieti, atunci voi haide-ti cu mine in cort sa dormim mai departe iar restul la lupta.
Un sergent in permisie merge la o prostituata si o intreaba:
- Domnisoara, acceptati compania mea pentru 100 de lei?
Ea zice:
- Da! Sergentul se intoarce si striga:
- Companieee, inainteee mars

Ajung doi unguri in Bucuresti...
Fără nici un ban, foame mare, ce se gandeste unul:
- Hai sa ne despartim si sa cersim, iar la sfarsitul zilei ne intalnim sa vedem cat a strâns fiecare...
Zis si facut! Se despart ei, pleaca fiecare unde crede de cuviinta. Pe înserat se intalnesc, dupa cum au stabilit.
-Tu cat ai strans?
-10 lei...
Si cum ai facut?
-Am fost într-un parc si am scris pe un carton:
NU AM SERVICI, AM 3 COPII DE CRESCUT, VA ROG SA MA AJUTATI!
Dar tu cat ai strans?
-7.658 de lei
-Iooy! Istenem!
Dar cum ai facut?
- Am scris pe un carton:
SUNT UNGUR! IMI LIPSESTE 1 LEU SA MA INTORC ÃŽN UNGARIA.
Ce latra ziua si innoata noaptea?
R: Proteza soacrei

-Ai citit vreodata Shakespeare?
-Nu, cine l-a scris?

Secretul unei vieti lungi...

Un medic a iesit la plimbare si a vazut o babuta stand pe o banca.
Medicul i-a spus:
"E imposibil sa nu observ fericirea de pe chipul dumneavoasta. Care este secretul dvs?
Ea ii raspunse:
- Lucrez in domeniul bancar, nu ma culc pana la 2 noaptea, timp in care concep strategii si fac scheme de vanzare, ma trezesc pe la 6 dimineata ca sa ajung la timp la servici.
Nu fac sport, nu ma distrez si nici nu am viata sociala. La sfarsit de saptamana lucrez intruna revizuind noile strategii, evaluari, si daca e sarbatoare, de asemenea, nu iau micul dejun, pranzul si nici cina pentru ca nu am timp.
Sunt mereu stresata din cauza schimbarilor, tintelor si a sedintelor.
Medicul i-a raspuns:
E extraordinar! Nu pot sa cred. Ce varsta aveti?
34, ii raspunse babuta!

Alinuta vine plangand la maicasa.
- Mami copii au ras de mine la scoala ca am dintii mari...
- Stai linistita fata mea, nu stii ce rai sunt copii si nu mai plange ca zgarii parchetul.

Un ardelea merge cu soacra-sa la coasa. Ajung pa cimp si la un moment dat incepe sa ploua si sa fulgere.Primul fulger cade linga ei.
Ardeleanu:No.
Mai fulgera odata intre ei.
Ardeleanul:No, no.
Fulgera inca odata fix pa soacrasa.
Ardeleanul:No ashe!
Basescu merge sa consulte o vrajitoare:
Vrajitoarea, foarte concentrata, inchide ochii si si spune :
- Va vad trecand pe un bulevard foarte mare, intr-o masina decapotabila si lumea strigand de bucurie.
Basescu zsmbeste si o intreaba:
- Deci, multimea este fericita?
...- Da, ca niciodata!
- Si oamenii alearga dupa masina?
- Da, alearga in jurul masinii, ca nebunii. Politiei ii este foarte dificil sa faca loc masinii.
- Sunt si oameni care poarta drapele?
- Da, drapele si bannere cu cuvinte de speranta pentru un viitor mai bun.
- Chiar asa? Si oamenii striga, canta?
...- Da, oamenii striga fraze de speranta :
"Oh! De-acum? ncolo totul va fi mai bine!"

Poporul este in sarbatoare.
- Si eu, eu cum reactionez la toate astea?
- Nu pot sa vad! Cosciugul este inchis.

Intr-un copac o soparla si un koala fumau marijuana. La un moment dat sopirlei ii se face sete si se duce la rau sa bea apa. La riu, un crocodil o intreaba:
- Ce-i cu tine, de esti asa de ametita?
- Pai, eu si koala fumam marijuana...
Intrigat, crocodilul se duce la copac sa vada cu ochii lui. Ajunge, se uita sus la koala, la care koala se uita la el cu ochii cit cepele :
- Da' cita apa ai baut, tu?!?

Un preot vede o prostituata in strada si-i zice :
- Stii ca esti pe un drum gresit?
- Stiu! Nu trece mai nimeni pe-aici!

Un politist patrula. Vine un copil si-i zice
-Nenea politistu'!
-Da.
-Cat e ceasul!
-2:45!
-La 3 fix sa ma pupi in fund...
Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior.
-Unde alergi asa, mai Ioane?
-Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.
-Da' e abia 2:45, nu te grabi asa tare ca mai ai timp!

Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invers...
Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia.
Insa atunci baietelul a zis:
- Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
In loc sa strige la el, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
- Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca... Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
Raspunsul:
- Le-am bagat in cizmulite, ca sa nu le pierd...

Bancul preferat de scotieni are legatura cu moartea.

"Vreau sa mor linistit, in timp ce dorm, la fel ca bunicul meu. Nu tipand de groaza ca pasagerii lui"...

Basescu zice: Sti ce face un rrom cind este in fata calculatorului?
Mircea Geoana intreaba: Nu, ce face?
BASESCU:Cauta in RECYCLE BIN.

Doi olteni reparau o maşină.
- Uită-te dacă funcţionează semnalizatorul.
- Acum da, acum nu, acum da, acum nu...

- Nu po's'inteleg de ce am fost aduc la pol... politie!, exclama un betiv, plin de indignare!
- Pentru bautura!, ii raspunde ofiterul de serviciu.
- Pai, de ce nu zici asa?
Adu-mi un coniac!
funditabatting eyelashes?

1 răspuns:
| jessyca_5795 a răspuns:

Medicul catre pacient:-aveti o boala contagioasa extrem de rara. veti fi mutat intr-o camera separata, iar acolo veti manca numai pizza si clatite.Si astea ma vor ajuta sa ma fac bine? Nu dar asta-i singura mancare care incape pe sub usa happyhappyhappyhappy