| FaraNume1245 a întrebat:

Ce cadou as putea sa-i cumpar prietenei mele cand vin eu de la mare?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Denis!
Uite cateva idei :

1.O bratara/un colier frumos care sa aiba legatura cu marea
2.O rama frumoasa in care sa poata sa puna o fotografie cu voi 2 *la mare sunt de obicei niste rame frumoase facute din scoici*
3. Daca mergi intr-o statiune un pic mai mare s-ar putea sa gasesti oameni care picteaza pe sticla. (*ca acela de la Romanii au Talent*) Poti sa-i iei un micut tablou din acela, sunt foarte frumoase si o sa ramana cu o amintire vesnica de la tine *evident, se sparge daca il scapa pe jos dar sa presupunem ca este si ea finuta si asta nu o sa se intample*
4. Daca ai o poza cu ea atunci ii poti face un portret. Acum 2 ani cand am fost la Mamaia era acolo un batranel genial care facea portrete. L-am rugat sa-mi faca mie unul si altei persoane unul (*dupa o fotografie*) Au fost excelente. Si acum il mai am pe al meu.
5. Prin Saturn erau mai demult niste scoici (*din acelea mari*) vopsite foarte fain.

Eu unul as merge pe varianta cu rama pentru poza sau cea cu bratara/colierul. De ce? Pai unele dintre lucrurile pe care le-am spus mai sus nu le gasesti chiar peste tot dar bratari si coliere sunt in orice statiune.
*cred...sau macar in aproape orice statiune*

Bafta!

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

O rochita.

| DenisaKarolina a răspuns:

Buna pai ai putea sa ii cumperi un colier, cu jumatate de inima si tu sa ai un colier cu cealalta jumatate, sau bratara. Cercei, caricatura cu ea ^-^, sau o rama, scoici oricum vei gasi mii si mii de suveniruri, doar cauta ^-^

| meinyiddishekop a răspuns:

Da-i ceva mic si amuzant.