| GabrielaBi a întrebat:

Ce cadou sa-i dau mamei de ziua profesorului?(e profesoara)
anul trecut i-am dat o geanta.Acum nu stiu... ceva idei?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fular si caciula.

| NicoPitic a răspuns:

Multi inainte (mamei tale)!
Cel mai sigur ar fi, ca sa nu ii cumperi ceva ce nu ii place, sa mergeti amandoi la cumparatori, iar ea isi va alege! Ce ar putea si mai frumos decat o zi Mama-Fiu, in care mergeti in parc, la cofetarie, la pizza, si la mall ( sau alte magazine de unde cumperi haine )! Poti sa o faci sa uite de griji si de varsta pe care a implinit-o, distrandu-va si facand-o sa se simta ca la 20 de ani! Asta e parerea mea...Iar in dimineata respectiva, cand e ziua ei, o poti surprinde cu un mic de jun facut de tine ( sau comandat ce mai condeaza laughing ) si un buchet de flori ( florile ei preferate ) + o felicitare in care sa ii marturisesti cat de mult o iubesti si sa ii multumesti pentru ca fara ia nu ai fi existat si fiind ca ea a avut grija de tine, te-a crescut atata timp si te-a iubit si te iubeste necontenit, fiindu-ti mereu alaturi si mangaindu-ti, vindecandu-ti ranile de pe suflet...MAMA ar trebui sa fie "cea mai buna prietena a ta " asa ca nu ezita sa ii spui cat de mult o iubesti, mai ales cu ocazia acestei zile atat de importantain viata sa.