| dEutSa_8892 a întrebat:

Ce carti de adolescenti imi recomandati? Carti de dragoste

59 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Enigma Otiliei-G.Calinescu
Anna Carenina, Mandrie si prejudecata, Tess of the D'Urbervilles, The scarlet letter, Wuthering Heights...

| Daisy. a răspuns:

Amurg, luna noua, eclipsa si zori de zi de stephenie meyerbig grin

mira
| mira a răspuns:

Cismigiu&Company de Grigore Bajenaru

| aneta a răspuns:

Scrisori de la Sam-James Patterson... e un roman de dragoste foarte frumos, merita citit:X

| dEutSa_8892 explică:

Panza de paianjen & Tess of the D'Urbervilles - superbe love struck cartile love struck

| xu a răspuns:

Slam (Nick Hornby)
Gossip Girl(este pentru adolescenti, dar mie sincer nu-mi place)
bineinteles:Amurg, Luna noua, Eclipsa, zori de zi love struck... spor la citit...Slam si cartile din colectia amurg chiar merita :*

| Misterious a răspuns:

Deja ai un raspuns de la andradaxwinking cea mai buna alegere.si 11 minute de coelho

| didiut a răspuns:

Dragoste la prima vedere - Nicholas Sparks... nu e cine stie ce, dar e placuta
Si seria "Amurg" am citit si chiar mi-a placut
Seria " Vampirii vestului"(6 volume)de Charlaine Harris, inca nu le-am citit pe toate, pentru ca nu mi-au trimis cei de la editura cartile, dar cat am citit mi-a placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu-by Max du Veuzit
Lorelei-Ionel Teodoreanu
AMANTUL DOAMNEI CHATTERLEY-D.H. Lawrence

Crima si pedeapsa-Fiodor Dostoevski
In cautarea timpului pierdut-Marcel Proust

Merita citite!

| sbm3 a răspuns:

Panza de paianjen-Cella Serghi
Antichrista-Amelie Nothomb
Cismigiu & Comp.-Grigore Bajenaru
Buna dimineata, baieti-Grigore Bajenaru
Azi ca mâine şi poimâine-Faïza Guène
Gossip girl-Cecily von Ziegesar
Zodia indragostitilor-Giulia Carcasi
Mie astea mi-au placut happy

| oanafan_2584 a răspuns:

Michel Zevaco-Crimele familiei Borgia
E cea mai superba carte pe care am citit-o vreo data.
Dragostea dintre Ragastens si Primevere(Beatrix) este atat de puternica incat nimeni si nimic nu ii poate desparti.
Iti dau cateva citate adorate de mine
"... spuse ca intelese din privirile lui Primevere dragostea pentru Ragastens."
"In departare doua umbre inlantuite la bordul "Stelei":Ragastens si Primevere, beti de fericire si de dragoste."
Si utlmimul capitul "Gradinile de la Monteforte" este super.
Sper sa o citesti bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry Potter 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile din seria amurg, zodia indragostitilor - giulia carcassi, si maytrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria amurg-stephanie meyer
elevul dima dintr-a saptea-mihail drumes
cismigiu & comp.-grigore bajenaru
sunt super daca iti place dragostea si comediahappy

| mada_9638 a răspuns:

Cea mai tare carte este "amurg" de Sheptenie Meyer urmata de inca cateva volume; e vb de un vampir si o adolescenta daca o citesti no sa ti para rau tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps i love you-cecelia ahern, exii anonimi, zapezile iubirii-al andrei is foarte frumoase mai ales zapezile iubirii merita citita o sa iti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"poveste de iubire" erich segalhappy

| JokKer a răspuns:

Amurg... A patra carte e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duminici la Tiffany - James Patterson (chiar e frumoasa cartea)
Dragostea nu moare - Maitreyi Devi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta seria amurg! cred ca este ce amai buna serie pentru adolescenti de acum... in special zori de zi love struck ieri am terminat cartea si a fost BESTIALA! merita cititebatting eyelashes.

| adelina222 a răspuns:

Seria amurg vol 1, 2, 3, 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cecilia Ahern -Multumesc pentru amintiri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand :
1.Seria Amurg :X este geniala...
2.La Rascrucere De Vanturi - Emily BRONTE
3. Orasul cu salcami -Mihail Sebastian
4.ROmeo si Juliete, Hamlet - William Shakespeare
5.Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
6> Invitatie la vals - Mihail Drumes
7. Elevul Dima din clasa a 7a -tot de Mihail Drumes

si lista continua dar nu prea mai imi aduc aminte thinking sper sa iti placa aceste carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria Fascinatie-Melissa Marr
vreau sa spun ca am citit cele trei carti intr'o saptamana...nu puteam sa ma mai dezlipesc de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aripile vantului-nu poti sa te dezlipesti de cartea aya
si incearca si copiii libertatii de marc levy.nu e de dragoste, dar e un roman bazat pe fapte reale
foarte trist si induiosator.eu am plans la sfarsitul cartii

| bluebutterfly a răspuns:

"The Host"(Gazda) de Stephenie Meyer, e mult mai reusita decat Twilight Saga, e superba cartea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampiraţii vol. 1, 2, 3, 4 şi toate carţile Jules Verne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand cartile scrise de Stephenie Meyer sau cele ale Melissei Marr.De asemenea ai putea citi Luna plina sau A doua luna plina.Si daca iti plac vampirii iti recomand Jurnalele vampirilor si Vampiratii. dar daca nu, ar mai fi: Mesaj cifrat pentru. vacanta, Gena lui isis, Casa umbrelor, Pisica dintre porumbei, Evermore, saga lui Darren Shan care contzine 3 volume tari. sper ca te-a, m ajutat cu ceva.

| adelush_5701 a răspuns:

Vacanta lui Rachel - Marian Keyes
Alergand pe tocuri - Anna Maxted
Pepenasul de Marian Keyes