| Ionutzu99 a întrebat:

Ce contine o consola de jocuri? E si pentru fete si pentru baieti?

Răspuns Câştigător
| asjkldfg a răspuns:

E si pentru fete si pentru baietiwinking

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

O consolă de jocuri este un sistem dedicat jocurilor video, ce reprezintă de fapt un calculator interactiv pentru distractie.
Elementele ei sunt:
-Controller: cu ajutorul acestora poti introduce date sau interacționa cu obiectele de pe ecran
-Sursă de energie: o sursă de energie transformă curentul alternativ 100-240 V într-un curent de voltajul necesar consolei.
-Consolă/Unitatea: Unitatea este carcasa unde se conectează televizorul, controllere și jocul video. De obicei conține un Procesor, RAM, și un coprocesor pentru audio-video.
Acum jocuri ai si de fete cum este toata colectia SIMS, Zoomumba, Petz Dogz 1, 2, TAKE 2 Interactive Carnival Games...si de baieti,Fifa,PES,AssassinCreed,Tomb Raider,NFS, GTA 3, 4...
Bafta!