| Ionutzu99 a întrebat:

Ceva detalii despre o consola de jocuri? E mai convenabila cea portabila? Ce cuprinde o consola de jocuri? Cum se foloseste? E si pentru fete sau doar pentru baieti?

1 răspuns:
| ShNySnYGer a răspuns:

Consola portabile are memorie mai mica dar e portabil si iti trebuie mini dscheta care o introduci de fiecare data in consola portabila (memorie consolo portabile 64 MB au in generat toate)in schimn consola normala (care o conectezi la TV)are mai mare performanta Memorie mai mare (chiar si 320GB)nu se incalhezte asa de tare ca consola portabila.Dac o sa i-m iiau o consola i-mi voi lua un normala chiar daca exista portabila(la consola normala grafica e mai tare si in plus o conectezi la TV si ai rezolutia mare in schimb la portabila rezolutie mica)Bafta! Funda?