| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre cultul EMO?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu pot cataloga un curent decat prin prmisa participantilor.Cunosc doi baietii emo de mult timp.Bine nu se taie pe mani sau se automutileaza.Sunt niste persoane foarte inteligente si au niste pareri extrem de intresante despre moarte, despre viata si despre cunoasterea personala.Intr-adevar sunt mai dificil de inteles decat un om de zi cu zi pentur ca de multe ori folosesc cuvinte cu sens figurant si mi-e destul de greu sa-i urmaresc.Pana la urma toti suntem intr-o mai mica sau mai mare masura emotivi.Fie ca plangeam in public, fie ca ne ascundem sa nu ne vada nimeni si dam drumul lacrimilor care ne elibereaza pe toti ne lovesc anumite lucruri.Doar suntem oameni si suntem slabi prin definitie

| Woofy a răspuns:

Nu pot sa imi fac o parere acesta e un curent nou si nu se reuzma totu la "daca te imbraci cu niste blugi rupti si jampieri in dungi alb si negru sau daca iti pui fundite in par iti ciufulesti parul`si te machezi strident" esti EMO.straight face. emo sunt aceia care au probleme care nu isi gasesc linistea si care nu au incredere in nimeni.nu vor prieteni sa ascund de lume.ar fi mai bine sa nu ii criticati.nu tin cu ei dar nici nu am nici o treabahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal nu am nimic impotriva celor care sunt emo. ci mai mult celor care ii catalogheaza pe unii ca fiind emo.
Eu sunt emo pentru ca uneori sunt timida, a rusinez, am emotii puternice ...si o profesoara a nimerit chiar la fix : "Esti cam emotiva.". Cam asta ar insemna sa fi emo nu sa te imbraci in negru pentru ca asta nu inseamna nimic. Pot purta negru si sa fiu foarte fashion sau sa o dau in stilul ghotic, sau din dorinta de a fi glam-rock port negru combinat cu accente "magice" si feminine... dar asta nu ma face emo chatterbox.
Revenind la parerea mea despre cei emo?
Pai faptul ca se taie nu e un lucru prea bun pentru ei, dar daca o luam prin comparatie. faptul ca romanii fumeaza unde ii apuca nu e un lucru bun nici pentru ei si mai ales pentru cei din jur.
Sunt pro acestui stil, am prieteni care au adoptat doar lookul si ma inteleg de minune cu ei.