| Încrucişătorul a întrebat:

Credeti in existenta cultul Illuminati fondat de Adam Weishaupt?

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Evident, nu doar cred, pe cât posibil îi studiez. Am citit mult despre ei și secretele care îi înconjoară, și despre legătura cu francmasoneria, mai precis, masonii. Cultul Illuminati a avut multe persoanlitati de renume printre cei înscriși se numără persoane de valoare din istorie. Ce fac Illuminati? Foarte simplu:controlează lumea. Nu sunt invenții, au sedii subterane, controlează fiecare mișcare, au strategii geniale. Nu orice minte omenească poate cuprinde atâta „înțelepciune" și atâta credibilitate, dar, unii chiar înțeleg și studiază aceste chestii.
Despre Illuminati ți-aș putea spune multe, dar nu aici. happy Dacă ai ceva întrebări, dă-mi un mesaj.
O zi bună.

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca ceva exista...dar sunt multe exagerari si minciuni spuse strategic!

| carminaburana43 a răspuns:

Nu cred in cultul respectiv dar ea exista.

| AG a răspuns:

Da. Cred. Poate ca informatiile sunt inflorite, dar din ce am citit si eu, cred.

| NOBODY a răspuns:

Dacă n-ar exista iluminații n-ar exista guvernele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu crezi in legea lui dromihete pentru lichide? dar muzica lui wolfgang amadeus woltfram, iti place?