| mihai38 a întrebat:

Ce criterii trebuie sa indeplinesc ca sa ma pot muta de la profil economic la stiinte sociale(un liceu mai bun)din al 2-lea semestru?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ai media semestrială mai mare ca ultima medie de intrare în clasa aceea. Probabil va trebui să dai și un examen (sau mai multe) la materia/materiile importantă/importante (istorie, geografie, sociologie, o limbă străină. Sora mea a trebuit să dea examen doar la engleză și la latină).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă peste tot se cere o medie semestrială mai mare decât ultima medie de intrare din clasa aceea. Poate în alte școli trebuie să fie mai mare decât ultima medie semestrială din clasa aceea. Directorul școlii tale, directorul celeilalte școli sau dirigentele îți vor putea spune mai concret.