| Laurr13 a întrebat:

Ce ies daca termin un liceu cu profil economic? dar la stiinte sociale sau filologie?big grin
trebuie sa imi aleg un liceu dar nu stiu nici la ce profil sa dau.

Răspuns Câştigător
| FriendsShow a răspuns:

Exact in situatia asta sunt pus eu! Stiu ca daca te duci la stiinte sociale poti ajunge psiholog, avocat si chestii care tin de aceste meserii, chiar si prof de istorie.
La filo:la fel ca la stiinte sociale + traducator(facandu-se lb straine)
La economic nu prea stiu, insa daca scrii pe google asa: Profil economic meserii TPU ..vei gasi http://www.tpu.ro/......-pentru-a/ si mai sunt si altele
Bafta!