| PumpkinDoll a întrebat:

Ce e un alter ego mai exact? Cum poti crea acest alter ego? Sa spunem ca tu esti mai moale, mai fraier, o persoana ...sa spunem buna, care nu poate face rau nici unei muste.Cum poti crea acel alter ego care sa fie opusul in cele mai multe puncte de vedere? Cum sta treaba cu alter ego-ul asta? Apropo, am inteles acum ceva ani ca Slim Shady, e alter ego-ul lui Eminem, care e tot el...evident.Cum i-a venit lu' Eminem ideea cu Slim Shady? Poti avea un alter ego si tu nici macar sa nu-ti dai seama?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Da, poţi avea, în unele momente când nici tu nu recunoşti, atunci ies "drăcuşorii" din tine şi devii altă persoană, bineînţeles starea asta fiind declanşată doar de anumite chestii, adu-ţi bine în desene animate sau în filme când un băiat e cuminte şi la locul lui şi de exemplu l-ai înjurat de mamă, atunci se "transformă"

De obicei un alter ego-ul este "Un alt eu"

| PumpkinDoll explică (pentru Alexuţ02):

Mersi,nu cred ca se putea sa-mi explici mai simplu de atat rolling on the floor

| Alexuţ02 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

N-ai pentru ce laughing