| ennie a întrebat:

Ce este adevarata prietenie? Nu vreau fraze dupa net! Vreau parerea voastra! Cel mai sincer raspuns are funda.happy

Răspuns Câştigător
| Mada_4041 a răspuns:

Parerea mea e ca prietenia adevarata e foarte greu de gasit.
Prietenia adevarata e o prietenie care dureaza, iar o prietena adevarata e acea persoana care nu iti ascunde nimic, cu care te simti in largul tau, cu care poti vorbi orice(oricat de jenant ar fi), care te critica (ca sa te ajute sa te indrepti)
Prietenia adevarata e atunci cand te certi cu cineva si incepi sa plangi sau iti e foarte dor de acea persoana.ii simti lipsa.
Sper ca te-am ajutat. Eu asa vad prietenia adevarata.

3 răspunsuri:
| TeManancCuNutella a răspuns:

Adevarata prietenie este atunci cand cunosti pe cineva, si simti ca ai incredere in el, nu te tradeaza niciodata, nu vorbeste de tine pe la spate, si multe altele. Adevarata prietenie este ca iubirea, doar ca pentru un amic happy. Adevarata prietenie este ca si cand te superi pe cel mai bun prieten, si peste cateva ore, minute santeti din nou prieteni :d.
Sper ca te.am ajutat
BYe kiss

| MadalinaD a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista prietenie adevarata.Pana si cea mai stransa legatura dintre oameni este la un moment dat rupta.

| pika a răspuns:

Un strop de culoare in viata fiecaruia...love struck(nu, nu e luata de pe nethee hee )happy