| valeria4u a întrebat:

Voi ce credeti ca inseamna o prietenie adevarata? :-) Un raspuns cat mai sincer, va rog!:*:X

10 răspunsuri:
| MBG a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna ca nu-ti lasi prietenu niciodata... orice s-ar intampla.
De exemplu vine unu sa-l bata...ce faci?
Ei bine... Daca esti un prieten adevarat il ajuti
Daca nu...Ori fugi, ori te uiti si razi de el

Un prieten adevarat nu inseamna sa te intalnesti de 2 ori si zici ca sunteti prieteni adevarati...O prietenie adevarata se construieste in timp.
Unui prieten adevarat ii poti spune toate secretele tale si el le va tine daca chiar este un prieten adevarat.

Acuma.scuze daca sunt prea sentimental...sau daca raspunsul meu vi s-a parut stupid...dar asa sunt eu.si asta este parerea mea.

Acuma nu-ti voi cere funditawinking...mi-o dai doar daca raspunsul meu ti s-a parut mai bun ca al altora happy

Sper ca ti-a placut raspunsul meu

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Nu exista prietenie adevarata. Nu pentru mine.

| TheBlackCrystal a răspuns:

Pentru mine inseamna sa existe aacel cineva fie fata fie baiat cu care sa te intelegi farte bine si sa ai incredere in el/ea.A avea o prietenie adevarata inseamna a te putea simti bine langa acea persoana sa te ajute si sa te inteleaga atunci cand iti e greu.Am dat raspinsul din inima si in timp ce l'am dar m'au cuprins fiori pentru ca eu mi-am pierdut cea mai buna prietena.Nu am zis asta ca sa ...nu stiu...sa te fac sa imi dai funda, nici nu alerg dupa ea, doar am simtit sa iti zic asta O prietenia adevarata inseamna acea prietenia pe care nici o problema sau cearta sau neintelegere sa o poatte rupe

| laury4ever a răspuns:

Cred in prietenia adevarata. Cred ca poate exista o frumoasa si adevarata prietenie chiar si intre o fata si un baiat fara a fi ceva mai mult. Iti voi vorbi acum in calitate de prietena adevarata a cuiva. Daca prietena mea m-ar sunat indiferent de ora si indiferent de problema oricat de minora ar fi ea nu m-as supara si daca ar avea nevoie de mine as fi langa ea in mai putin de 10 minute. Ca sa fii un prieten adevarat trebuie sa stii sa asculti foarte mult, atat durerea cat si fericirea prietenei, sa te bucuri sau sa plangi alaturi de ea, sa te rog la D-zeu pentru binele ei si a celor la care ea tine. O prietenie adevarata poate exista daca stii sa ti-o formezi. Sunt probabil o norocoasa pentru ca am o prietena adevarata. Sper ca te-am convins ca esti pritenia adevarata si sper ca toata lumea sa aiba parte de ea! Succes!

| mirela2843 a răspuns:

Dupa parerea mea, o prietenie adevarata se intalneste foarte rar. Este foarte greu sa gasesti un prieten adevarat. Chiar daca crezi ca ai cel mai bun prieten te poti insela foarte tare. Mai devreme sau mai tarziu te va trada. Iti spun toate astea din propria experienta. Dupa mai multe tradari, acum nu mai am incredere in nimeni. Insa cred ca o prietenie adevarata se bazeaza pe incredere, pe sfaturi bune si fara invidie. Sfat: ai grija cum iti alegi prietenii!

| AndreeaM1 a răspuns:

Buna! O prietenie adevarata nu inseamna sa te certi in fiecare zi, sa te bati.Pentru mine prietenia adevarata este sa il ajuti pe cel care are nevoie,sa nu te certi cu el,sa nu il parasti,sa stii sa ii tii toate secretele, sa nu il faci prost, rau sau altele. Funda?:X

| valeria4u explică (pentru AndreeaM1):

Rocky, daca tu intri numai pentru funda pe TPU si nu sa ajuti, atunci nu meriti...I'm sorrysad

| AndreeaM1 a răspuns:

...Las-o balta...asa fac majoritatea. Credeam k te-am ajutat.Sorrysad

| piji a răspuns:

Prietenia este un sentiment de atasare, de apropiere si de incredere fata de o presoana.

| coco985 a răspuns:

Citeste cu atentie ce o sa scriu o prietenia adevarata nu o sa existe niciodata nu o sa ai un prieten adevarat...depinde, daca tu ai un prieten si il crezi the best sa zic asa, el se poate transforma in cel ma rau dusman sper ca te-am ajutat