| KanezuY a întrebat:

Ce este balul bobocilor de la liceu? Eu mai bine nu merg la el.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Un fel de petrecere in care principalii artizani sunt proaspetii admisi la liceu, adica elevii de clasa a 9-a, "bobocii". Se tine de obicei intr-un club sau intr-o alta locatie cat de cat selecta. Nu esti obligat sa te duci. Daca nu te simti confortabil, stai acasa. Eu, care nu prea sunt cu petrecerile, nu m-am dus si, sincer, nu mi-a parut rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balul bobocilor ii are in centrul atentiei pe boboci, adica elevii de clasa a 9a.
Elevii care participa, sunt perechi de cate 2, fata si baiat. Acestia danseaza si prezinta diferite coregrafii. In cadrul spectacolului, sunt probe precum: "Indemanare, Cultura Generala, Talente, Karaoke, etc.
La sfarsit, se premiaza Miss si Mister Boboc, locul doi, trei, sau patru.
Este un spectacol dragut. Cu ocazia asta, poti rade de anumite persoane laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de pierdere de timp și bani.
Ți s-a explicat deja ce se întâmplă în timpul respectiv.

| MxR a răspuns:

Balul bobocilor este un fel de spectacol prezentat de unii alesi ai clasei a 12-a, ca prezentatori. Ei aleg cateva perechi baiat-fata din randul elevilor de clasa a 9-a ce vor defila in fata celorlalti elevi. un fel de concurs de miss. Vor fi si anumite probe la care vor fi supusi bobocii alesi, iar la sfarsit se va alege miss boboc si mister boboc. Desigur, vor fi prezentate si momente din randul celorlalti elevi. este un spectacol al liceului. dupa spectacol se face un after intr-un club unde elevii danseaza si altele... sper ca te-am ajutat