| BossAlcool007 a întrebat:

Ce este balul bobocilor?

3 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Balul bobocilor il organizeaza cei de a 12 -a pentru boboceii de a 9 a. ...mai-exact/

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Balul Bobocilor este un eveniment care sarbaoreste elevii nou-intrati la liceu sau la facultate. In centrul evenimentului este un concurs intre boboci. Se selecteaza un numar egal de fete si baieti care vor participa ca si pereche in cadrul concursului. Probele constau in testarea mai multor abilitati precum cultura generala, dans, vorbit in public, aspect fizic, prestatia unei probe legate de o pasiune etc. Exista un juriu care da note si finalistii cu punctaj maxim sunt incoronati regina, respectiv rege in cadrul balului.

| Nicoleta4000 a răspuns:

In Moldova asta se face in cl.1 dupa 100 de zile de scoala