| PufarinaXD a întrebat:

Ce este Twilight Breaking Dawn ? Va rog lamuriti-ma si pe mine !

5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Este un film despre oameni, vampiri si varcolaci, despre iubirea dintre un vampir si o femeie normala, Edward si Bella.
Numele filmului in traducere vine: Amurg: Zori de Zi

| PufarinaXD explică:

Multumesc! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Seria Twilight scrisa de Stephenie Meyer se imparte in 4:
1. Twilight(Amurg)
2.Twilight-New moon(Amurg-Luna noua)
3.Twilight-Eclipse(Amurg-Eclipsa)
4.Twilight-Breaking Dawn(Amurg-Zori de zi)
Aceste parti au fost si transpuse in filme. Ultimul film(Breaking Dawn) a fost impartit in 2, iar a doua parte apare in 2012 si o prezinta pe Bella ca vampir,o mai prezinta si pe fiica Bellei si a lui Edward,Renesmee,fata jumatate vampir-jumatate om si desigur, mult asteptata confruntare a familiei Cullen cu Volturii.
Pa, pa! happy

| 112desert a răspuns:

Twilight breaking down este filmul nr. 4 din categora the twilight...breaking down are mai multe parti.pana acum decat partea 1 a aparut, dar de la anul apare si partea a2a. in el este vorba de un vampir care iubeste o muritoare si in breaking down o transforma si pe ea in vampir. Uita-te ca sunt super filmelewinking. funda?

| AddeElena a răspuns:

Este cel may tare film! este cu vampiri, varcolaci, astea nu conteaza. partea importanta este iubirea dintre bella si edward, o fata si un vampir care ajung sa se casatoreasca si sa aiba o fata pe nume renesmee, dar pana la urma devine si bella vampir din cauza ca era pe moarte si era singura solutie ca edward sa nu o piarda. chiar daca devine vampir, renesmee este doar pe jumatate vampir, pentru ca bella a nascut-o inainte sa devina vampir.nu l-am vazut, dar mi-a povestit o prietena. spes sa-ti placa.