| elizabeth a întrebat:

Ce este,, visul"(adica ce semnifica, cum se manifesta in somn), ce inseamna cand te visezi cu altcineva, etc... Funda SI Vot.

Răspuns Câştigător
| X_6706 a răspuns:

Visand, nu este neaparat sa insemne ceva.De cele mai multe ori visezi la ce te gandesti inainte de somn, la un lucru care te-a ingrijorat toata ziua sau la chestii de genul asta. Dar totodata, visele pot insemna ceva dar nu e cazul fiecarei persoane, unele familii/persoane stiu dinainte cine va murii cu ajutorul viselor. Ca sa iti dau un exemplu. familia mea. Inainte de a muri un membru un altul viseaza ceva. Dumnezeiesc cum ar fi un inger si persoana care va muri. Oricum sunt fel de fel de cazuri.si cele mai multe cred ca sunt doar coincidente.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imagini luate din realitate si combinate in vis de catre creier si nu are nici o significatie.