| Psihopatika a întrebat:

Ce exercitii as putea face ca sa am o burta plata?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Abdomene multe in primul rand, si pe langa ele ai putea combina si exercitiile acestea care mi se par foarte folositoare: http://www.youtube.com/watch?v=6zxtubzHEgI, acesta http://www.youtube.com/watch?v=I_vMQTtwmI0, sau acesta http://www.youtube.com/watch?v=3nqhZ0T_-YE&feature=relmfu si bineinteles, trebuie sa eviti pe cat posibil bauturile carbogazoase (inclusiv apa minerala), dulciurile in exces, grasimile si prajelile, precum si mancatul la ore tarzii (peste ora 20, mai mananci cativa struguri, putin pepene eventual, nu mancare!). Inlocuieste o masa a zilei cu o salata cu pui fiert, 2 oua fierte taiate bucati, rosii, salata verde, ardei verzi si rosii, castraveti, branza si un dressing facut de tine, dar se poate si o salata obisnuita de rosii, castraveti, ardei si cateva bucati de branza deasupra. Nu uita sa te hidratezi cu minimum 2L de apa plata/zi, mai ales ca vine canicula si e chiar indicat. Pa pa!

3 răspunsuri:
| onFire a răspuns:

Buna.
Incearca sa faci abdomene in fiecare zi.
Ai grija la alimentatie(fara prajeli, dulciuri etc)
Si sa alergi 30 minute pe zi.
Funda happy?

| Belly a răspuns:

Sa faci cam 100 abdomene pe zi si sa nu mananci prea mult prajit sa vezi ca intr-o saptamana se vede rezultate

| varanudorm a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai si un regim sanatos..degeaba faci abdomene si exercitii daca mananci prajeli sau bei cola.
In principiu, abdomenele sunt cele care te ajuta, desi pe net gasesti foarte multe filmulete cu alte exercitii care te ajuta.
Bafta!