| JamilaGizeh a întrebat:

Ce faci atunci cand simti ca nu mai ai nici un țel in viata,cand esti dezamagit si simti ca nu mai vrei nimic,nu mai ai chef de nimic, cand simti ca traiesti degeaba?

3 răspunsuri:
| Sabri23 a răspuns:

Decat sa te gandesti la tine in felul asta ar trebui sa te gandesti ce iubesti, ce iti place sa faci si daca vrei sa faci lucrurile acelea.
Omului ii este dat sa evolueze si sa isi schimbe de fiecare data viata asa cum isi doreste, calatoreste si descopera si mai apoi, la batranete, ii este suficient sa traiasca din amintiri care au meritat traite happy.
Si eu am o perioada dinasta, dar vei trece peste, pentru ca viata merita traita si experimentata la maxim.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Niciodata nu traiesti degeaba!
Gandeste'te ca sunt sute de vieti care mor la nastere sau mor prea devreme!
Ai parinti, prieteni. poate si frati, pentru care chiar contezi!
Porobabil suferi din dragoste, daca ma insel, imi pare rau!winking Eu am astfel de momente in care cred ca nu am pe nimeni alaturi, doar din cauza persoanei iubite!
Fiecarui om, viata ii da si palme. nu numai clipe de fericire! Omul este facut sa si sufere! Daca tot ce se intampla in jurul nostru ar fi frumos, poate ca ne-am plictisi...
Gandeste'te la lucrurile care chiar au sens in viata ta... nu dramatiza orice intamplare!

Ridica'ti capul si zambeste! big hug Te pup!

Răspuns utilizator avertizat