| SoranaCs a întrebat:

Ce facultate este benefica sa o faci dupa ce termini liceu la profil uman intensiv engleza?

2 răspunsuri:
| SicaSkillz a răspuns:

Eu inca sunt la acest tip de profil, si cred ca cel mai bine este sa mergi la ceva ce o sa iti fie usor in legatura cu limbile stiute. Eu aleg Jurnalismul, dar poti alege mai multe meserii, cum ar fi Translator (din care se castiga bine), sau poti merge la Limbi Moderne. happy BAFTA!

| CorinaaMee a răspuns:

Daca vrei sa continui cu engleza, eu zic LMA (Limbi Moderne Aplicate).