| Shado15 a întrebat:

Ce fizica se studiaza in fiecare an de liceu? (optica,mecanica,termodinamica, electricitate...) Si din ce trebuie sa dai la BAC?

1 răspuns:
| 德尼莎 a răspuns:

In a 9-a-Mecanica-optica
in a 10-a electricitate
11-ce ai facut in a 9-10 si in a 12 - termodinamica si ceva recapitulare din anii precedenti. ^^ Iar la bac depinde pe ce profil esti ca sa trebuiasca sa dai bac-ul din fizica, de obicei la bac sa da mate, romana, geografie, istorie(depinde de rpofil) si cel mai mult limbile straine.