| AtateaConditii a întrebat:

Ce inseamna: Ac Recas nu e Poli? Pe toate cladirile orasului este scris așa.

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Echipa de fotbal a orasului Timisoara, adica Poli, a fost pe punctul de a da faliment din cauza datoriilor mari pe care le acumulase clubul, asa ca singura solutie de salvare a echipei a fost de a se uni cu echipa ACS Recas. Suporterii echipei Poli nu au acceptat asta si de asta au scris pe peretii din oras "AC Recas nu e Poli", ca sa isi expuna nemultumirea.