| Ea_3507 a întrebat:

Ce inseamna "al tau ca bradul"? Am auzit de multe ori, dar nu am inteles ce vrea sa insemne. straight face

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Posibil sa faca referire la un barbat bine, puternic atat fizic, cat si din punct de vedere al caracterului.
Mare, facut, solid ca bradul.

2 răspunsuri:
| baaang a răspuns:

Pai. poate avea o multime de sensuri`winking
-ca inaltimee.
-puternic.
-se poate referi si la prostiee.laughing[A avea capul precum bradul`.(Ma rog nu prea`i folositaa. expresia asta dar am mai auzit sh eoo.hee hee)
etc.
>::dd

| mimpyan a răspuns:

Probabil inalt ca bradul. cred ca se folosea pentru a determina oamenii inalti