| Sinceritate a întrebat:

Ce inseamna sa ti se faca o bubita pe uter? Ce consetinte are si ce vrea sa insemne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m00n a răspuns:

Singurul mod nepericulos in care se poate trata este chirurgical,pentru ca daca medicamentatia cauzeaza spargerea abcesului puroiul din el se va imprastia in cavitatea pelvina si va da o peritonita,care este grava,insotita poate si de septicemie daca nu se intervine la timp. Abcesul este de obicei insa stabil,are un perete gros si nu se sparge asa usor,insa uite am auzit de curand ca in urgenta la mine venise o fata care a fost lovita de prietenul ei si i s-a spart un astfel de abces,si era in stare destul de grava.
Totusi, cauzele lui pot sa fie multiple, numai medicul poate stabili ce este exact si de unde ti se traga si de asemenea, ce tratament este de electiehappy
Sper ca te-am ajutat, succes:*

2 răspunsuri:
| m00n a răspuns:

Nu poate fi "bubita", daca esti mai explicita poate reusesc sa inteleg.Ai un abces, sau un chist?

| Sinceritate explică (pentru m00n):

Abces

| m00n a răspuns (pentru Sinceritate):

Singurul mod nepericulos in care se poate trata este chirurgical,pentru ca daca medicamentatia cauzeaza spargerea abcesului puroiul din el se va imprastia in cavitatea pelvina si va da o peritonita,care este grava,insotita poate si de septicemie daca nu se intervine la timp. Abcesul este de obicei insa stabil,are un perete gros si nu se sparge asa usor,insa uite am auzit de curand ca in urgenta la mine venise o fata care a fost lovita de prietenul ei si i s-a spart un astfel de abces,si era in stare destul de grava.
Totusi, cauzele lui pot sa fie multiple, numai medicul poate stabili ce este exact si de unde ti se traga si de asemenea, ce tratament este de electiehappy
Sper ca te-am ajutat, succes:*