| BlackAngel0000 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca stai in camera ta si ploua si cand te uiti in sus vezi acoperisul, iar a doua oara cand te uiti vezi niste nori negri deasupra capului tau...Ce inseamna?laughing) Dau funda!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Brittanie a răspuns:

Consulteaza un dictionar de vise happy

3 răspunsuri:
| Brittanie a răspuns:

Am consultat dictionarul si mi-a dat :
-ploaie :tristete;
- abundenta- belsug, bunastare;
- calda- castig;
- cazand- noroc in casa;
- cazand pe un mormant- regrete sincere;
- cu piatra- moarte in neam;
- cu soare- schimbare placuta;
- cu tunete- altii nu prea te inteleg;
- fina- dificultate- furtuna- pericol;
- lenta- beneficiu mare dar, mai tarziu;
- lucirea in lac mic- veste cu dar;
- marunta- avere dupa un timp;
- puternica- dificultate care trebuie inlatuarta, deoarece ne sta in cale.
-Nori Daca vei vedea in vis nori bogati, albi, frumosi precum caierele de lana, viata buna ti se prevesteste, in cinste, demnitate si indestulare. Daca cineva viseaza ca se inalta spre nori, de onoare si glorie va avea parte. Daca vei visa cum se schimba vremea, cum dupa vreme buna vine vreme rea, inseamna ca in viata ta va interveni o schimbare neplacuta. Daca norii pleaca, viata ta se va insenina. Daca te vei visa intr-un nor, vei primi o veste buna. Un singur nor alb, pe un cer senin, poate prevesti ganduri usoare si inima buna, adica seninatate, liniste sufleteasca.