| ionutt a întrebat:

Ce inseamna cuvantul " a fi "?
Nu vreau un raspuns complicat luat din dex. si nici sinonime

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A fi este sinonim pentru mine cu libertatea.Tot ceea ce presupune ea:intelegerea istoriei, drama prezentului si veritabilul sfarsit.La ultima mea afirmatie sunt bineinteles subiectiva.Fiecare generatie spune ca mai rau nu se poate. Dar eu constat nu cu putina dezamagire ca am ajuns pe ultimele trepte ale degradarii umane:Un copil, un suflet inocent care inca nu i-ai pus Abecedarul in mana sa intrebe despre sex? Un baiatel de nici 10 ani sa se drogheze? O mama la 13 ani? Un sinucigas la 19 ani din dragoste?
Imi pare rau pentru mine, dar pentru viitorii mei copii mi se rupe sufletulworried

| Djlsghtnquuw a răspuns:

A exista.

| anss23 a răspuns:

Si atunci ce ar dori Alteta Sa?

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

A exista

| Ionutzz97 a răspuns:

Pai a exista

| Andruta a răspuns:

Cati ani ai? 3? n`ai auzit de verbul a fii? dmnee ce copii retardati... e. uitati rezultatele scolii din minunata noastra tara.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal`happy
a exista. a simti`
sa fii ce vrei sa fiiwinking
si sa reusesti asta`happy
bafta`smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi+a exista a se afla si a se iintampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, mai, mai...