| KimEunJung a întrebat:

Vreau sa va testez. Stiti ce inseamna cuvantul " saranghe"? >: Dau funda primului raspuns corect.

Răspuns Câştigător
| Victor7boy a răspuns:

Saranghae (사랑해) este versiunea informal, pentru a fi utilizate la oameni aproape de tine, oameni de aceeasi varsta ca tine, sau oameni mai tineri decât tine.
Saranghabnida (사랑 합니다) este versiunea oficială, pentru a fi utilizate cu oameni pe care nu le cunosc foarte bine, oameni care sunt de aceeași vârstă cu tine, dar de statut mai înalt, sau oameni care lucrează de mai sus tine.
Saranghaeyo (사랑 해요) este versiunea semi-formale, pentru a fi utilizate cu oameni pe un fel de știu, și este considerat a nu fi buni prieteni cu.
Toate cele de mai sus înseamnă "Te iubesc".

Sarangeul (사랑 을) înseamnă "dragoste".
Funda?

| KimEunJung explică (pentru Victor7boy):

Te felicit!winking De curiozitate, iti place K-POP-ul? big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un cuvant inventat de domnul dianadya24 laughing Sau doamna laughing

| soloangel01 a răspuns:

Cred ca e un fel de armata sau ceva...

| KimEunJung explică:

Scuzati greseala.big grin Saranghae*.