| dedebt a întrebat:

Ce inseamna sa. ti tatuezi sprancenele? thinking
Azi am fost la pensat si am auzit de chestia asta. laughing
Mersii. laughing :*

5 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Adica pur si simplu iti tatuezi sprancenele. Mergi la un salon de tatuaj si iti tatuieaza, in culoarea pe care o vrei tu, locul dintre firele sprancenelor. Astfel, nu mai trebuie sa le dai cu creion, pentru ca vor fi mereu pline. Alte femei nu mai au deloc sprancene, asa ca isi tatueaza unele noi, in intregime. Uita`te aici pentru mai multe lamuriri : http://www.blooms.ro/articole/tatuaj-sprancene-6.aspx

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Adica in loc sa te pensezi ti le razi sau ti le iei de tot si apoi ti le tatuezi ca si cum ti.ai face un tatuaj. Doar ca acesta tine de la 2 pana la 6 luni dupa aceea trebuie sa ti le faci din nou. sper ca te.am lamurit cu sprancenelee laughing papa pup

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Adica in loc sa te pensezi ti le razi sau ti le iei de tot si apoi ti le tatuezi ca si cum ti.ai face un tatuaj. Doar ca acesta tine de la 2 pana la 6 luni dupa aceea trebuie sa ti le faci din nou. PaPA PUP

| 2122009 a răspuns:

Adica iti rade sprancenele si le tatueaza :) si le ai permanent vopsite. si iti face ce forma vrei tu dar sincer nu se vede chiar asa frumos :-? Uite o poza aici http://www.femei-moderne.ro/......jpeg.puuup

| allexia_9951 a răspuns:

@alinutza are dreptate.La saloanele cu experienta NU-ti rade nimeni sprancenele, daca nu ai fire suficiente sau ai forma naspa iti face printre firele tale de par tatuaj care arata ca firele si un fond ca sa se vada mai pregnant spranceana. alege cu grija salonul si o sa fie bine, evita cupoane reducere la tatuaj de sprancenesad