| Mélancolie a întrebat:

Ce intamplari reale v'au speriat? :-s

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ei bine, nu stiu cat de speriat este pentru. altii insa eu worried.

era seara. eram in camera eu cu sora mea si o verisoara, care dupa un timp a plecat si am ramas eu cu sora mea. Peste aprox 5-10 min, sora mea m-a rugat sa merg cu ea afara "in gradina", care este separata de curtea casei de un gardut. Am acceptat si am mers cu ea, ea a mers inainte, si eu am intrat in gradina dupa ea ( nu stiu cum de am putut sa accept mai ales ca nici nu stiam ce doarea sa faca ea in gradina la ora respectiva "22:47 daca nu ma insel, oricum era intuneric"), cand intru dupa ea, in fata imi iese de dupa gardut o aratare care tipa din toate puterile la mine, era de marimea unui om si avea acel aspect, de om, fiind si intuneric bezna, m-am speriat de moarte, "Un strigoi" era singurul lucru ce mi se tipa in minte, insa si mai tare tipam eu, inima imi batea cu putere sa-mi sparga pieptul, mai aveam putin si cadeam jos de frica. Si toate astea in timp ce sora mea radea ca o nebuna :-l. Acea aratare, "acel strigoi", nu era nimeni altul/alta decat verisoara mea X-(, care nu a incetat sa tipe in fel si chip si sa ma sperie decat atunci cand m-am ingalbenit toata si am cazut jos, dand sa ma tarasc asa spre casa. Noroc ca a incetat, si ca era mama acasa care a iesit in graba sa vada ce s-a intamplat. Mi-a dat un pahar cu apa, in acea seara am visat foarte urat, si un mare timp inima inca imi batea cu putere. Dupa acel "soc" abia mai puteam vrobi. Si totul din cauza unei glume prostesti facute din partea a doua persoane frustrated, sora mea si verisoara mea :-l, care nu au gandit inainte ce as putea sa patesc. In fine oh go on. Aceasta intamplare este 100% reala.

| crytical a răspuns:

Poi a iesit ceva aiurea intr.o poza la mine acasa si de atunci se intampla mai multe prin casa: mai sare cate o sticla, se mai misca cate un lucru, mai vad o umbra, mai simt o prezenta, ma mai atinge ceva sau cineva...Ma mai sperii din cand in cand dar m-am obisnuit pana la urma.

| bozioru a răspuns:

Seara cand mergeam prin parc au venit 4 aurolaci pe mine, 2 dintre ei aveau briceaguri si mau obligat sa le dau tot ce am.M-am prefacut ca bag mana in buzunar ca sa le da telefonul si le-am dat cate un pumn la cei cu cutite si am rupt-o la fuga.Norocul meu ca nu era foarte mult pana la o sectie de politie ca altfel ma prindeau si nu stiu ce mi-ar fi facut.