| afrodita3333 a întrebat:

Ce limba straina mi-ar fi mai de folos? Stiu engleza si mai vreau sa invat una dar nu francez.

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Germana. E o limba grea, dar foarte utila. Se pare ca e tot mai utila in ziua de azi

| AndraAlexaLove a răspuns:

Eu iti recomand sa inveti spaniolahappy Este a doua limba vorbita in lume si seamana destul de mult cu romana, deci e simplawinking

| itscloudyoutside a răspuns:

Germana este o limbă care te-ar ajuta foarte mult, mai ales în Europa. Apoi ar mai fi spaniola, japoneza, chineza, araba, rusa.

| oOSaritaOo a răspuns:

Germana ar fi cea mai bună pentru că pe unde mergi, ori ştii engleză, ori germană. Nu ştiu la ce mai învăţăm la şcoală franceza pe care, sigur, nu o vom folosi...

| neutrino a răspuns:

De viitor este limba chineza.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Spaniola,este o limba frumoasa si se vorbeste in multe tari.Ar mai fi si germana si chineza (dar sunt mult mai grele decat spaniola)

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Germana sau spaniola.

| asclepius a răspuns:

Chineza e pentru viitor spaniola deti plac telenovelele sau germana daca esti inteligenta si iti placi provocarile

| biancadinu99 a răspuns:

Poate Spaniola, este foarte usoara! se invata foarte repede si daca iti plac telenovelele poti prinde multe cuvinte de acolo! :*